Artık bir MacBook Air Sahibiyim

Windows 98 ile başladım bilgisayar serüvenime. Aradan geçen onca zamana rağmen Windows’dan bir türlü vazgeçememiştim ta ki bugüne kadar. Son bir aydır artık bilgisayardan keyif alamamak, yeni şeylerin arayışına girmek beni mac kullanıcı yapmaya yöneltti. Tabi mac almadan önce teknoloji konusunda üstadım bellediğim Burak Göç‘den fikirlerini aldım ve onun bloğunda yazdığı tüm mac yazılarını okudum.

Şimdi Mac içerisinden ilk yazımı yazarken ayrı bir heyecan var. Şunu da belirtmeliyim ki ben Mac’e, Mac bana bakıyor öyle bir yabancılık var aramızda. Bu velete alışmam lazım yoksa verdiğim 6,000 TL için ayrı bir hüzün duyma serüvenim başlayabilir. Alışmışız Windows’un arayüzüne sağ tık olayına bir anda oha bu ne mk tepkisiyle girdim Mac dünyasına. Sanırım buna alışma sürecim beklediğimden uzun olacak ama değecek gibi görünüyor. Tabi olay Mac almakla bitiyor mu derseniz bitmiyor. Şimdi buna uygun geniş bir kaliteli monitör harici bir klavye de alıp artık bilgisayarın derin sularına kendimi bırakacağım.

Mac sahibi olmanın en güzel yanı ney biliyor musunuz?

Bilgisayarda yapacak hiçbir şey bulamadığınız için girip blog sayfalarınıza bol bol içerik giriyorsunuz, harici özelleştirme ve kullanımlardan kalan zamanlarınızı yazı yazmakla geçiriyorsunuz. Tam editör bilgisayarı dedikleri sanırım buymuş. Neyse ben bir  hayırlı olsun temennilerinizi alırım.

Mac hakkında tüm tecrübelerimi ilerleyen dönemlerde yine buradan sizlerle paylaşacağım.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir