Bu Dönemde iPhone 6 Alınır mı?

iPhone 6 alınır mı başlığını verdiğim bu yazıda sizlere böyle bir dönemde iPhone 6 alınır mı sorusunu maddeler halinde sunacağım. Umarım bu bilgiler sayesinde sizlerde hangi iPhone modeli alacağına karar verebilmiş olursunuz. Anlatımıma, maddeler halinde kullandığım ve kullanmadığım iPhone modellerini esas alarak başlayacağım;

2012 Yılından bu yana kullandığım iPhone modelleri;

 • iPhone 5
 • iPhone 5s
 • iPhone 6
 • iPhone 6s
 • iPhone SE
 • iPhone 7
 • iPhone 8
 • iPhone X(10)

Kullanmadığım iPhone modelleri;

 • iPhone 5c
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 8 Plus

Bu dönemde iPhone 6 alınır mı peki?

Yukarı kısımda kullandığım ve kullanmadığım bütün iPhone’ları listeledim. Kullandığım bu modellerin hepsini en az 6 ay kullandım ve uzun kullanım testlerim oldu. Şimdi kullandığım telefon ise iPhone 6. Bu dönemde iPhone 6 alınır mı sorusuna cevap kesinlikle evet!

Neden iPhone 6 kullanıyorum?

 1. Oyun kullanıcısı değilim, oyun performansı beklemediğim için iPhone 6’yı rahatlıkla kullanabiliyorum. Batak, 51 gibi kağıt oyunlarını da rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 2. Sosyal medyaların tamamında günde bir iki saat zaman geçiriyorum, bu ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.
 3. WhatsApp kullanımım çok yaygın, bu ihtiyacımı da fazlasıyla karşılıyor.
 4. Telefonda kırılmaz cam, ekran koruyucu ve kılıf kullanmaktan hiç hoşlanmam ve telefonun keyfini yaşayamam. Bu nedenle pahalı bir telefonu korkarak kullanmaktansa ucuz bir iPhone’u rahatlıkla kullanabilmek için bu telefonu kullanıyorum ve benim gibi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Hem bu sayede telefondan keyif alabiliyorsunuz ve kaybetmekten, kırılmasından korkmuyorsunuz, bunun için ekstra önlemler almıyorsunuz.

Adam iPhone 8 veya x alıyor, birde bu telefonu kılıfa koyuyor, oda yetmiyor ekrana kırılmaz cam takıyor mk. Nerde kaldı telefonun orjinalliği, kullanım pratikliği?

iPhone 6 alınır mı sorusunun birde dezavantajlarını listeleyelim;

 1. Uygulamaların açılışı mili saniye cinsinden ufakta olsa fark ediyor. Telefona yavaş diyemem, çok hızlı bir telefon ama ben iPhone x’den iPhone 6’ya geçiş yaptığım için, uygulamaların açılışında yer alan o milisaniyelik farkı hissediyorum. Şundan eminim ki bir çoğunuz bunu hissetmeyeceksiniz.
 2. Güncelleme desteği şimdilik var ama ne zamana kadar devam eder derseniz, en fazla bir yıl güncelleme ömrü kaldığını söyleyebilirim. Bu çok büyük bir sorun değil, bir yıl güncelleme desteği alıp kullanırsınız, bir yılda stabil sürümü kullanırsınız iki sene rahatlıkla idare edebilir.
 3. Toplum içinde, cafelerde arkadaşlarınızla bir çay içerken masaya koyabileceğiniz bir iPhone X’iniz olmaz, ama bu tabi gösterişe meraklı insanların tercihidir, benim için önemli değil diyorsanız koyun masaya kahvenizi için.

Gelelim sonuca;

iPhone 6 ile X arasındaki fiyat farkının bir Mac Mini alabilecek kadar olması nedeniyle ben iPhone X ve 8 alınması taraftarı değilim. O kadar bütçeye sahipseniz eğer, iPhone 6 alırsınız bir de gider Mac mini alır hem bilgisayar deneyimi hem telefon deneyimi yaşarsınız. Biraz daha para ekleyip macbook air bile alabilirsiniz!

Kişisel deneyimlerim ve tecrübelerim bu konuda böyleydi arkadaşlar. iPhone’lar hakkında yine merak ettiklerinizi bu başlık altından sorarsanız cevaplamaya çalışırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir