macOS İçin Developer Tarayıcı: Safari Technology Preview

Macbook, daha da doğrusu macOS işletim sisteminde safari tarayıcısı ile hiçbir web sitesi müdehale işlemi yapamadığımız gerçeği endişesine kapılmışken, imdat çekici olarak gönderilmiş ‘Safari Technology Preview‘ uygulamasını keşfettim. Bu uygulama sayesinde artık web sayfası kod yapısı incelememiz daha rahat.

Bildiğiniz üzere Safari ile yalnızca gezinti yapabiliyor, beğendiğiniz siteleri yer imlerine ekleyebiliyoruz ama daha fazlası yani Windows’da alıştığımız sağ tık öğeyi incele, sayfa kaynağını görüntüle gibi özellikler maalesef bulunmuyordu. Apple bizi düşünmemiş mi acaba derken biraz araştırma yaptım ve Safarinin erkek kardeşi olan Technology Preview uygulaması keşfettim.

Bu uygulama sayesinde web sitelerinin kaynak kodlarını görebilir, konsolu görüntüleyebilir ve Chrome, Firefox gibi uygulamalar ile yaptığımız bir çok şeyi yapabiliyoruz.

Buraya tıklayarak Apple’ın resmi sitesinden ilgili uygulamayı MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurabilir ve artık sayfaları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir