Neden Blog Yazarız? İnsanlar Neden Blog Açarlar?

10 kasım 2010 tarihinde blog yazarlığına başlamıştım. HTML ve CSS’in bile ne olduğunu bilmiyordum o dönemlerde. Herşeye bu kadar fransızken sürekli birilerinden yardım alarak kendimi blog yazarlığının içinde buldum. Dile kolay aradan geçen sekiz sene sonra böyle bir konu hakkında yazmak insanı duygulandırıyor.

İnsanlar neden blog yazarlar?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, blog yazarlığı yapan insan kitlesi bellidir ve düşünceleri bir birine çok yakındır. İnsanlar öldükleri zaman arkalarından eserler bırakmak isterler ve bu dünyayı olduğundan daha iyi bir şeyler katarak terketmek bazen en büyük arzularından bir tanesidir.

Olayın ticari boyutunu devre dışı bırakarak blog yazarlığı yapan her insan biraz kendimi ifade etmek, biraz duygularını yansıtmak ve birazda içini dökmeyi arzularlar. Bu dünyayı olduğundan daha iyi göstermek için elinden gelen her şeyi yaparlar aslında blog yazarları. İşte sorumuzun cevabı tam olarak bu noktada geçiyor; bizler blog sanatçılarıyız ve her sanatçı gibi eserlerimiz ile anılmak, eserlerimiz hakkında konuşulmasını arzulamak gibi düşüncelerimiz vardır.

Ötekileştirme sanatı: Sosyal Medya!

Kolay bir şeymiş gibi gösterilen blog yazarlığı için aslında gereken bir çok temel nedeni bünyesinde bulundurmayı başarmış her insanın bir araya gelebildiği platformlara verilen isimdir aynı zaman da bloglar.

Bizler sosyal medyanın ülkemizde nefret, siyaset, ötekileştirme zihniyetlerinden dolayı, insanları eleştirmektense fikirleri ve düşünceleri eleştirmeyi tercih ettiğimiz için blog yazarız, ağırlığımızı bu eserlerimize veririz.

Blog demek Facebook’da Caps sayfalarında ki alaycı tavırlardan arınmış gerçek duygu ve düşünceleri aktarabilen platform demektir, Twitter’da 160 karakter ile trend olma arzusundan arınıp samimiyeti ve içtenliği yansıtmak demektir, Instagram’da 85b göğüsleri görmektense gerçek bir samimiyeti aramak demektir blog.

Aslında daha çok fazla söz var yazılacak ama şu anda yazıyı çok fazla uzatmak istemediğim için burada noktalayacağım. Bu konuyla ilgili düşüncelerimin devamı yeni yazılarımda gelecektir mutlaka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir