Yatırımlarımı Hangi Sosyal Medya Ağına Yöneltmeliyim

Hali hazırda bir yatırım bütçeniz varsa ve bunu hangi sosyal medya kanalında değerlendirmeyi bir türlü bulamıyorsanız, sizler için sosyal medya kanallarının reklam ve yatırım olanaklarını aktarmaya çalışacağım. Bu işe girerken aklınızda soru işareti olan bir çok konuyu da açıklamayı hedefliyorum aynı zamanda.

Yatırım Yapmayı Düşündüğünüz Alan

Öncelikle yatırım yapmayı düşündüğünüz alan hangisi bu soruyu kendinize sorup cevaplamanız gerekiyor. Eğer bunun cevabı belli bir yaş kitlesini hedefliyorsa işimiz çok daha basit olacaktır.

Facebook

Hali hazırda milyonlarca kullanıcısı, oturmuş sistemi ve reklam düzeni mevcut. Gençlerden çok orta yaş resminin ağırlıklı olarak aktif bulunduğu Facebook üzerinden tabiri caizse cebinde parası olan adamları bulabilirsiniz. Genellikle memur, emekli gibi kesimlerin çok fazla zaman harcadığı Facebook’da ticari ürün reklamları genellikle başarı sağlayacaktır.

İnstagram

Nerde bir işsiz varsa, nerde bir ergen varsa hepsi bu platformda toplanmış. Yaşları 17 ile 30 yaş aralığında olan topluluğun çok fazla aktif olduğu Instagram bünyesinde başarılı olabileceğiniz alanlar genellikle butik, elbise, ayakkabı, aksesuar, gibi maliyeti düşük ürün satışları olabilir. İstisnalar elbette her sosyal medya ağı için azımsanmayacak derecede var ancak genel anlamda durumlar böyle.

Twitter

Genellikle üniversite, politika ve sanat dünyasından isimleri bünyesinde bulunduran Twitter bünyesinde çoğunlukla araç satışları, gayri menkul satışları ön plana çıkmaktadır. Eğer bu alanda bir yatırım düşünüyorsanız Twitter sizin derdinize derman olabilir.

YouTube

Bunun belli bir potansiyeli yok arkadaşlar, her yaş resminin bulunduğu YouTube üzerinde hangi videolarda reklamınızın gösterileceği çok önemli bir konu. Eğer araç satışını pepe izle videolarında gösterilirse haliyle sonuç alamazsınız. Ben reklam verenler yerinde olsaydım uzak duracağım alan kesinlikle YouTube olurdu.

2 Yorum

  1. Merhaba Ahmet. Ben tercihimi Facebook ve Instagram olarak belirledim. Özellikle Facebook üzerinden iyi sonuçlar aldığımı da belirteyim.

    Bu arada yeni kişisel blog ile yola devam ediyorum. Konseptinden esinlendim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir